Víz hőmérsékletének figyelése

A medence téliesítésének első lépése a víz hőmérsékletének figyelése. Az optimális téliesítés akkor kezdődik, amikor a víz hőmérséklete tartósan 10-15 Celsius fok alá csökken

A medence zárás (téliesítés) azért fontos, mert magasabb hőmérsékleten még előfordulhat az algaképződés, ami problémákat okozhat a következő szezonban.

Mikor kell a medencét téliesíteni

A medencét a hőmérséklet függvényében érdemes szeptember végén vagy október elején téliesíteni. Az előkészítés időigényes lehet, ezért célszerű előre tervezni, és az időjárás-előrejelzést is figyelembe venni.

Medence tisztítása téliesítés előtt

A medence zárás, vagy téliesítés előtt alapvető lépés a medence alapos tisztítása. Eltávolítjuk a leveleket, szennyeződéseket és az uszadékot. Használjuk a medence porszívót, és tisztítsuk meg a szűrőket. Ezáltal elkerülhető, hogy ezek az anyagok télen károkat okozzanak.

Vegyszerek használata a téliesítéshez

A téliesítés előtti vegyszeres kezelés is elengedhetetlen. Használjuk vízkezelő szereket, például algagátlót, flokkulánst és pH-szabályozókat. Ezekkel biztosíthatjuk, hogy a víz a tél során tiszta és mentes legyen a káros anyagoktól.

Medence vízszintjének csökkentése

A vízszintet a zárás (téliesítés) előtt csökkenteni kell. Általában azt javasolják, hogy a vízszintet a fagyállító dugók szintjéig csökkentsük, így elkerülhető, hogy a jegesedés kárt okozzon a csövekben és a szűrőrendszerben.

Szűrők és pumpák leállítása

A szűrőberendezéseket és a pumpákat leállítjuk és leszereljük. Ezeket alaposan úgy tároljuk, hogy ne károsodhassanak a téli hónapok alatt. Például a szűrőket száraz, fagymentes helyre tegyük.

Csövek leeresztése és szigetelése

A medence csöveit teljesen le kell ereszteni, és gondosan szigetelni kell, hogy megakadályozzuk a téli fagy káros hatásait. Használjunk fagytalanító folyadékot és szigetelő anyagokat, hogy a csövek és a csatlakozók védettek legyenek.

Fedés megtervezése és felhelyezése

A medence fedésére is különös figyelmet kell fordítani. Tartós és nagy teherbírású medencefedést válasszunk. Ez megvédi a medencét a téli csapadéktól és szennyeződésektől.

Egyéb kiegészítők eltávolítása

Minden nem tartós kiegészítőt, mint például létrákat, szivacsokat és játékokat, el kell távolítanunk a medencéből. Ezek tárolása során ügyeljünk arra, hogy fagymentes helyen legyenek.

Téliesítés utáni rendszeres ellenőrzések

Bár a medence téliesítése (zárása) nagy beruházás és előkészület, nem szabad elfeledkeznünk a rendszeres tél közbeni ellenőrzésekről sem. Havonta vizsgáljuk meg a fedést és a csöveket, hogy minden rendben legyen.

HÍVÁS MOST